Gratis kruissteekpatroon Halloween: roze pompoen met zwarte katjes

Gratis kruissteekpatroon Halloween: roze pompoen met zwarte katjes

Iris ter Haar |

Een gratis kruissteekpatroon speciaal voor Halloween! Ik ontwierp een roze pompoen met zwarte katjes en de tekst "happy halloween". Met roze, groen en donkerpaarse tinten. Het patroon bestaat voornamelijk uit hele kruissteken, met enkele stiksteken voor de details van de bladeren en de tekst. Je hebt in totaal 10 DMC kleuren nodig.

Het is een klein patroontje en is leuk om tussendoor te maken terwijl je een cozy Halloween-film op de achtergrond aan hebt staan. Of een spannend luisterboek luistert.

Patroonafmetingen

Het patroon is 36 bij 29 steken. Afhankelijk van welke borduurstof je gebruikt wordt dit het formaat van het borduurwerk:

  • 6,5 x 5,3 cm op aida 14 count (meest geschikt voor beginners)
  • 5,7 x 4,6 cm op aida 16 count
  • 5,1 x 4,1 cm op aida 18 count

Wat heb je nodig voor dit Halloween patroon?

Het patroon borduren

In de afbeelding hieronder zie je het patroon met icoontjes in de kleurenvakjes, zodat je makkelijk kan zien welke kleur waar moet komen. De legenda met de bijbehorende DMC kleurnummers staat eronder.

Het makkelijkste is om vanuit het midden van de stof te borduren. Zoek het midden van de stof op en het midden van het patroon. Elk vakje van het patroon correspondeert met een vakje op de stof. Elk vakje is een hele kruissteek.

Vergeet niet je borduurgaren te splijten! Eén streng bestaat uit 6 dunne draadjes. Voor de kruissteken gebruik je op 14 en 16 count borduurstof twee draadjes van het garen, voor de stiksteken één draadje. Op 18 count borduur je zowel de kruissteken als de stiksteken met één draadje.

Patroon in kleur:

gratis kruissteek patroon halloween

Patroon in zwart wit:

gratis kruissteek patroon halloween

Wat je nog meer kan doen met dit patroon

Borduur het patroon op plastic canvas om Halloween-decoratie te maken. Of borduur het op stof, knip het uit en plak het op een blanco kaartje!

Dit patroon is ook leuk om op een kledingstuk te borduren, zoals een spijkerjasje, een tas of een T-shirt. Gebruik daarvoor water soluble canvas en een borduurnaald met scherpe punt. Het canvas knip je op maat, zet je met wat stiksteken vast op de stof, en borduur je het patroon erop zoals je zou doen op aida stof. Daarna was je het canvas weg en blijft alleen het borduurwerk over op je kledingstuk.

Nog meer pompoenen borduren

Ik heb ook een groter borduurpatroon van een pompoen (PDF) ontworpen die er realistischer uit ziet. Perfect om in de herfststemming te komen! Deze kan je in de shop bestellen en wordt direct via mail naar je verzonden. Bekijk alle digitale patronen.

Iris Borduurt Community

Heb je het pompoen patroon geborduurd? Deel je resultaat in de Iris Borduurt Facebookgroep of tag me op Instagram (@irisborduurt). Ik vind het altijd leuk om te zien wat jullie maken!

Over de blogger

Hej, ik ben Iris van Iris Borduurt

Een vol hoofd en tóch maar blijven doomscrollen op je telefoon? Dat ken ik. Borduren hielp mij om rust te vinden. En dat gun ik jou ook!

Met Iris Borduurt maak ik borduren laagdrempelig en overzichtelijk. Geen keuzestress, maar duidelijke uitleg, fijne materialen en moderne projecten waar je meteen mee aan de slag kunt.

Minder doelloos scrollen, meer borduren 🪡

Laat een reactie achter